Életmentő és szemnyitogató gondolatok

Kedves Mind!

Ettől jobb rövid prezi összefoglalót még nem találtam az adott témában, mely téma – tetszik vagy nem tetszik – mindannyiónk életét, élethosszát, egészségét, betegségeit befolyásolja és alakítja.

Szűkebb-tágabb környezetemben én magam is ugyanezeket mondom évek óta, különösen mióta az elmúlt kb. 4-5 évben a téma elkötelezett szakirodalmi kutatójává váltam, és mióta saját magamat is meggyógyítottam 20 kilót lefogyva és eldobva az összes mellékhatásokat generáló vacak drága gyógyszeremet, egészséges laborleleteket produkálva. Van aki odafigyel arra amit mondok, van aki nem. Van aki gyanakszik, hogy miket beszélek én a pálya széléről (nem endokrinológusként, vagy diabetológusként, de nem is belgyógyászként), és van aki elhiszi. Van aki meg is fogadja a tanácsot (ők már mind jobban vannak, és köszönik😀), és van aki nem.

Benjamin Bikman professzor az általam egyik legnagyobbra tartott tudós a témában, saját független kutatólabort vezet, és aki az alakuló metabolikus alapú, modern világunk nagy részét kiírtani szándékozó, már detektálható világjárvány megelőzésén dolgozik, és próbálja edukálni még az edukálhatatlanokat is. Ő a “Why We Get Sick” című könyv szerzője is, amit jó szívvel ajánlgatok mindenkinek, aki tovább szeretne élni és ha lehet, ezt egészségesen (vagy egészségesebben) tenné. (amazonon rendelhető!)
Aki nem tud angolul, annak is melegen ajánlom, hogy fordíttassa le az alábbi youtube prezit, mert ha megérti, 10-20-30 évet nyerhet. Ennyit talán megérhet, hogy elkerüld a következményeket, amelyek törvényszerűen és kivétel nélkül bekövetkeznek vagy előbb, vagy utóbb. Ha ma sovány vagy és azt hiszed egészséges, lehet, hogy tévedsz, mert az inzulin rezisztencia nagyon gyakori még nem túlsúlyos fiatalabbakban is, 10-20 évig lehet tünetmentes is.. Vagy első tünete pl. a meddőség, és ott derül ki stb.
Ha ez nem számít, akkor ne tegye.. 😀 ebben az esetben elnézést kérek a zavarásért.

(Azért pusztán szemnyitogató szemléltetésként csatolok egy a preziből kimetszett képernyőfotót, hogy mindenki láthassa milyen betegségei lehetnek (lesznek!) ha nem érti meg amiről itt szó esik. És ezek csak a legfontosabbak, a skála szélesebb. Tehát: elhízás, cukorbetegség, szívbetegségek, ebben magas vérnyomás, infarktusok, sztrókok, rákok, zsírmáj, meddőség, impotencia, dementia-Alzheimer, migrének stb, stb.. A bizonyítékokon nyugvó lista sokkal hosszabb, pl. autoimmun betegségek, ízületi problémák, köszvény, allergiák, stb.)

Üdv, Lajos

Ben Bikman – Why We Get Sick: The Role of Metabolism in Health

Dr. Fábián Lajos Károly

Elnök, társalapító – TritonLife Csoport
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Társelnöke és Egészségügyi Tagozatának Elnöke